Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28 Mar 2024, 10:22


Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Miasto Mielec- pomocne czy rzucajace klody
PostWysłany: 01 Paź 2020, 12:59 
Specjalista

Rejestracja: 31 Sie 2010, 14:46
Posty: 1046
szylu napisał(a):
masz racje... trzeba przyjac z godnoscia i honorem to co zawola mosir-miasto i byc gotowym na to...
takze liczcie sie ze wzmocnien w przerwie zimowej nie bedzie... a bilety poszybuja w gore o 100-200% ....

i zeby nie bylo lamentu tu ani nigdzie!! pamietajcie...


Muszę chyba poczytać jakąś poważną pozycję o ekonomii bo mam wrażenie, że zatrzymałem się ze swoim podejściem do realizacji celu biznesowego jakieś ćwierć wieku temu.
Jak wspomniałem nie wiem jak wygląda umowa, nie wiem jakie są realne koszty utrzymania infrastruktury jakie ponosi miasto i czy spina się to czy nie ale mam pełną świadomość faktu, że współpraca na tej jakże naturalnej dla całej spawy linii: klub (patrz SSA) - miasto Mielec ma mieć charakter solidarnej. Również współodpowiedzialnej za przede wszystkim przyszłość, bo teraz jest czas żeby choć w drobnej części spłacić miastu koszty jakie nigdy nie były realnie spłacone, czyli miliony z podatków wszystkich mieszkańców miasta wydane na remont stadionu.
To jest trochę jak stary dobry przykład rodzinny.
W rodzinie jest taki diamencik, oczko w głowie starych, którzy wychowują i dbają o prawidłowy rozwój. Młody korzysta na ochronie i poświęceniu innych i finalnie trafia na swoje 5 minut i dostaje niezłą fuchę i zaczyna zarabiać kasę, którą chce wydać na zwiedzanie świata podczas gdy w rodzinie pojawia się choroba. Ilu z nas oceniłoby postawę młodego jako pozbawioną empatii i solidarnego podejścia do życia.

Te sprawę trzeba rozegrać i poważnie myśleć o przyszłości mając żywe doświadczenie tego co było.
Bo ten układ jest dożywotni i myślenie typu "gramy w Niecieczy" jest przede wszystkim policzkiem w stronę tych co przez te lata smuty i trwającego karnawału "w drodze po dawny blask" nigdy nie opuścili meczu i zawsze wiernie trwali przy Stali.

_________________
STAL Mielec


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Miasto Mielec- pomocne czy rzucajace klody
PostWysłany: 01 Paź 2020, 13:07 
Zaawansowany

Rejestracja: 14 Wrz 2017, 09:09
Posty: 655
Ja jestem ciekaw jakie stawki za wynajem hali dostanie ręczna albo siatkówka. Jestem przekonany że w analogicznej sytuacji miasto bardzo chętnie usiadło by do negocjacji


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Miasto Mielec- pomocne czy rzucajace klody
PostWysłany: 01 Paź 2020, 13:23 
Początkujący

Rejestracja: 24 Sie 2020, 20:34
Posty: 74
Wisła Kraków płaci 123000 za mecz.
Nawet pomijając jakie to duże miasto i jakie mają możliwości w porównaniu z Mielcem.
Stadion ma jakieś 32800 miejsc??

To oznacza że na meczu jedno krzesełko jest warte w ekstraklasie w klubie z problemami finansowymi i średnim zespołem jakieś 3,80 PLN.

Nasz stadion ma 7000 miejsc. Czyli za mecz powinniśmy płacić jakieś 26600 PLN.
Za rundę (15 meczów) 399000 PLN a za cały sezon 798000 PLN.


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Miasto Mielec- pomocne czy rzucajace klody
PostWysłany: 01 Paź 2020, 13:47 
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2010, 11:49
Posty: 831
Pacyn4life napisał(a):
Wisła Kraków płaci 123000 za mecz.
Nawet pomijając jakie to duże miasto i jakie mają możliwości w porównaniu z Mielcem.
Stadion ma jakieś 32800 miejsc??

To oznacza że na meczu jedno krzesełko jest warte w ekstraklasie w klubie z problemami finansowymi i średnim zespołem jakieś 3,80 PLN.

Nasz stadion ma 7000 miejsc. Czyli za mecz powinniśmy płacić jakieś 26600 PLN.
Za rundę (15 meczów) 399000 PLN a za cały sezon 798000 PLN.

ok mamy kolege z mosiru czy z urzedu miasta???...

identyczne argumenty przytacza... widzimy tok myslenia...

to inaczej czemu idziemy w strone Wisly, pojdzmy w strone rowniez beniaminka czyli Podbeskidzie...
oplata 10 tys... stadion 15 tys...

czemu mamy isc w strone najdrozszej opcji...

galileusz napisał(a):
... bo teraz jest czas żeby choć w drobnej części spłacić miastu koszty jakie nigdy nie były realnie spłacone, czyli miliony z podatków wszystkich mieszkańców miasta wydane na remont stadionu....



nie wierze....

_________________
Stal Mielec


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Miasto Mielec- pomocne czy rzucajace klody
PostWysłany: 01 Paź 2020, 14:03 
Początkujący

Rejestracja: 24 Sie 2020, 20:34
Posty: 74
Niestety pudło, ale możesz oczywiście nie wierzyć.
Przykład Podbeskidzia jest fajny, miasto tam daje 5 baniek na drużynę i do tego stadion za darmo.
Wolałbym nie iść tą drogą w której wszystko mamy za darmo od miasta.

Nie uważam też że musimy tyle płacić co wisła.
To był tylko przykład.
Widać trafiony.

Pamiętaj że w tej cenie mamy też boiska treningowe.
Wisła płaci tylko tyle za stadion, trenują na swoich.

Chcesz inny przykład.
Raków płaci 39000 za Bełchatów.
5264 miejsca.
Stawka za miejsce to 7,40 PLN.
Dalej uważasz że 3,80 na Wiśle to dużo?

Ps. sorki błąd w obliczeniach, u siebie gramy tylko 15 meczów więc kwoty powyżej mniejsze o połowę, czyli za rundę 200000 a za sezon 400000.


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Miasto Mielec- pomocne czy rzucajace klody
PostWysłany: 01 Paź 2020, 14:12 
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2010, 11:49
Posty: 831
mylisz sie kolego

mamy placic za stadion tylko za mecz, nie ma w tej cenie boisk treningowych

stawki na boiska zostaly podniesione bodaj w tym roku i tez z palca ceny wziete

wszelkie inne oplaty ida w gore... wiesz o ile 1000%

aha miasto nie placi za oswietlenie ani za podgrzeewanie plyty. to klub oplaca...

idzmy droga Niecieczy, placila za stadion w mielcu 40 tys. to my tez mozemy??


wiec wszystko ok...

co do Rakowa... placi 39 000 Belchatow plus 30 000 pzpn , wiec przelicz raz jeszcze bedzie ciekawiej

jesli wg Ciebie i galileusza wszystko gra.. ok widac sie wyglupilem...

_________________
Stal Mielec


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Miasto Mielec- pomocne czy rzucajace klody
PostWysłany: 01 Paź 2020, 14:15 
Specjalista

Rejestracja: 31 Sie 2010, 14:46
Posty: 1046
galileusz napisał(a):
... bo teraz jest czas żeby choć w drobnej części spłacić miastu koszty jakie nigdy nie były realnie spłacone, czyli miliony z podatków wszystkich mieszkańców miasta wydane na remont stadionu....



nie wierze....[/quote]

Może jeszcze zaczniemy się obrzucać inwektywami typu "o patrzcie ktoś jest z magistratu" bo nie myśli jak my. Zapewniam Cię że że jest spora grupa wspierających naszą Stal, jak nie większość nie związana z żadną funkcją w mieście a jednocześnie też nie chodzących na mecze ale realnie twardo stąpających po ziemi, którzy wiedzą ile kosztował remont trupa którego nie dało się dłużej pudrować. Którzy wiedzą jak wygląda struktura przychodów i ile wydatków trzeba jeszcze ponieść chociażby w związku z budową hali. Jakie są realne problemy utrzymania miasta dla w sporej części starzejącego się społeczeństwa i a wszystko po to żeby za jakiś czas ktoś roszczeniowy znowu się odezwał i zawołał nie gramy w Mielcu tylko dlatego, że miasto wycenia usługi i wynajem w rynkowy sposób.
Jesteśmy ESA od miesiąca z planem na lata a ktoś już zaczyna uzależniać wszystko od miejskiej kasy, polityki i zaraz jeszcze kto wie czego.

_________________
STAL Mielec


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Miasto Mielec- pomocne czy rzucajace klody
PostWysłany: 01 Paź 2020, 14:29 
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2010, 11:49
Posty: 831
galileusz napisał(a):

Może jeszcze zaczniemy się obrzucać inwektywami typu "o patrzcie ktoś jest z magistratu" bo nie myśli jak my.


napisalem wyraznie czemu okreslilem ze ktos z miasta...

czy to jest obrazliwe?? nie sadze...

mowisz o cenach rynkowych, to niech one beda adekwatne do rynku na jakim jestesmy... a nie porownujemy sie druzyn od lat grajacych w ekstraklasie... tylko wezmy po uwage jaki mamy budzet i ile z tego chce nam zabrac miasto, ratujac swoja dziure budzetowa...


widze ze dalej chcesz brnac w potrzebe splaty miastu remontu stadionu... wiec mam pytanie, jak reczna bedzie splacac budowe hali ? tez jest spolka SA i tez gra w najwyzszej klasie rozrywkowej...zastanowiles sie??

_________________
Stal Mielec


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Miasto Mielec- pomocne czy rzucajace klody
PostWysłany: 01 Paź 2020, 14:38 
Specjalista

Rejestracja: 21 Sie 2010, 09:54
Posty: 840
szylu napisał(a):
galileusz napisał(a):

Może jeszcze zaczniemy się obrzucać inwektywami typu "o patrzcie ktoś jest z magistratu" bo nie myśli jak my.


napisalem wyraznie czemu okreslilem ze ktos z miasta...

czy to jest obrazliwe?? nie sadze...

mowisz o cenach rynkowych, to niech one beda adekwatne do rynku na jakim jestesmy... a nie porownujemy sie druzyn od lat grajacych w ekstraklasie... tylko wezmy po uwage jaki mamy budzet i ile z tego chce nam zabrac miasto, ratujac swoja dziure budzetowa...


widze ze dalej chcesz brnac w potrzebe splaty miastu remontu stadionu... wiec mam pytanie, jak reczna bedzie splacac budowe hali ? tez jest spolka SA i tez gra w najwyzszej klasie rozrywkowej...zastanowiles sie??



Reczna niech zwróci miastu pożyczke to troche miasto dziure załata

_________________
Stal Mielec


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Miasto Mielec- pomocne czy rzucajace klody
PostWysłany: 01 Paź 2020, 14:47 
Specjalista

Rejestracja: 31 Sie 2010, 14:46
Posty: 1046
szylu napisał(a):
galileusz napisał(a):

Może jeszcze zaczniemy się obrzucać inwektywami typu "o patrzcie ktoś jest z magistratu" bo nie myśli jak my.


napisalem wyraznie czemu okreslilem ze ktos z miasta...

czy to jest obrazliwe?? nie sadze...

mowisz o cenach rynkowych, to niech one beda adekwatne do rynku na jakim jestesmy... a nie porownujemy sie druzyn od lat grajacych w ekstraklasie... tylko wezmy po uwage jaki mamy budzet i ile z tego chce nam zabrac miasto, ratujac swoja dziure budzetowa...


widze ze dalej chcesz brnac w potrzebe splaty miastu remontu stadionu... wiec mam pytanie, jak reczna bedzie splacac budowe hali ? tez jest spolka SA i tez gra w najwyzszej klasie rozrywkowej...zastanowiles sie??


Jako mielczanin wychowany na Stali nie widzę powodu aby uciekać w lokalne animozje. Z finansami jest tak, że najczęściej dzielą a nie łączą.
Porównywanie rynku piłki nożnej z ręczną jest po prostu bez sensu.
Próbuję cały czas stać na stanowisku, że propozycja miasta nie powinna być dla niczego wyrokiem ale wstępem do rozmowy na innym poziomie.
Nie mogę się po prostu pogodzić ze stawianiem sprawy w sposób taki, że jak coś/ktoś to gramy w Niecieczy.
Chyba to powinno być raczej wygumkowane dla spokoju ducha wielu dobrze życzących Stali a na ogół niewypowiadających się tutaj.

_________________
STAL Mielec


Góra
   
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

stat4u