Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28 Mar 2024, 10:28


Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6621 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 353, 354, 355, 356, 357, 358, 359 ... 663  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Transfery
PostWysłany: 24 Wrz 2019, 17:48 
Uczestnik

Rejestracja: 21 Maj 2014, 19:19
Posty: 388
A ja to widzę zupełnie inaczej. Przysłuchując się wczorajszej wypowiedzi prezesa miałem wrażenie że zaraz powie że nie miał nic do powiedzenia. "Bardzo lubię i szanuje trenera ale jak pan P powiedział że mam zwolnić to cóż musiałem zwolnić". Trudno się też dziwić panu P bo już raz został "oszukany" przez trenera ZS któremu sporo załatwił i pomógł.
Wypowiedź pana Poręby na TT tylko umacnia mnie w tym przekonaniu.


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Transfery
PostWysłany: 24 Wrz 2019, 17:49 
Zaawansowany

Rejestracja: 25 Lis 2013, 13:33
Posty: 614
Artur, Ty tak na serio?? Dla mnie "organizacyjnie Stal Mielec", to było jak nikt nic z tym burdelem wokół Skowronka nie robił. A że durne dziennikarzyny nie ogarniają podstaw zarządzania klubem i patrzą tylko przez pryzmat Skowronka, to już ich problem. Trudno, żeby skowronkowa perspektywa była w tej sytuacji naszą. Piłkarzami nie przejmuję się w ogóle, bo i tak od 2 tygodni kopią się po czołach.


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Transfery
PostWysłany: 24 Wrz 2019, 17:59 
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2019, 20:48
Posty: 557
https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/fortuna-1-liga/artur-skowronek-nie-jest-juz-trenerem-stali-mielec/7d0hgy6?utm_source=www.przegladsportowy.pl_viasg_przegladsportowy&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Transfery
PostWysłany: 24 Wrz 2019, 22:06 
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2010, 11:49
Posty: 831
Artur1939 napisał(a):
To nie chodzi tylko o 2 kapusniakow z weszlo - moment decyzji i sposob komunikacji (zawodnicy dowiaduja sie z internetu, itd, etc.) spowodowalo, ze przerozne portale odmieniaja przez przypadki haslo "organizacyjnie Stal Mielec". To nie jest mile, a przeciez w ostatnich latach staralismy sie wsadzic to durne haslo do lamusa.

Co do nastepcy - akurat porownanie do Smolki jest zupelnie nietrafne. CV owczesnego Smolki (w doroslej pilce) a pana Marca to niebo a ziemia. Poza tym Smolka przychodzil w innych okolicznosciach - Stal pikowala do drugiej ligi, byl ubozszy budzet, ot - rola dla samobojcy. Dzisiaj Stal jest na trzecim miejscu i jest (a raczej byla) glownym kandydatem do awansu.
Caly czas licze, ze nowy trener bedzie tylko "slupem" (tak, wiem ze prezes na konferencji to zdementowal) dla Szulczka. W prywatnych rozmowach (jak jeszcze rozmawialismy, nasz kontakt urwal sie w momencie hucpy z Lubinem) AS zawsze o Dawidzie wypowiadal sie w samych superlatywach (ze pazerny na wiedze, ze sie non stop sie doksztalca, ze bedzie to bardzo dobry trener). Dla zarzadu priorytetem teraz powinno byc zatrzymanie Szulczka, ale widze ze w tym aspekcie sie akurat zgadzam

Artur
SMNY

szylu napisał(a):
Odpowiedzmy sobie na pytanie jedno...

czy wazne by dwoch kapusniakow z weszlo.fm pochwalilo decyzje Zarzadu, czy wazne jest to ze ktos tupnal noga i powiedzial stop... jeszcze pare tygodni czy dni temu jak tylko pojawiala sie pogloska o zainteresowaniu Skowronkiem byl lament, ze odejdzie a co z sezonem awansem itd.
raz jeden z nich postawil teze, a moze Stal Mielec jest na tyle szanujacym sie klubem ze nie bedzie sie pierdolic z trenerem ktory tylko czeka na dobra okazje... szybko uciekl z tej tezy bo nie jest to medialna teza...

Zarzad powiedzial sprawdzam i odsunal Skowronka, urlopujac go...

jak dla mnie odwazna decyzja i bardzo dobra.... sami pisaliscie ze co przerwa na repre i pogloski o kolejnej propozycji, jak beda sie mialy co do nastepnego meczu...

tutaj problem znikl..

co do anonimowosci trenera... o matko to musi miec laury, 4 awanse, mistrzostwa Polski by byc dobrym kandydatem?? Smolka mial zla opinie po Odrze, pol sezonu jako tako w Zawiszy i dal rade...

trzeba dac trenerowi czas, do tego chca zatrzymac Szulczyka, bo zna dobrze zespol i by ciagnac to co zostalo zaczete.

wiec badzmy optymistami
[/qoute]


Halo halo Artur... czy boli Cie ze powiedzenie organizacyjnie Stal Mielec wrocilo?? Zacznijmy od tego. Skad sie ono wzielo.... masa dziennikarzy w Polsce twoerdzi ze z okresu kiedyy byla bieda i nic nie bylo.... bzdura.... wlasnie to haslo swiadczylo ze u nas jest zajebiscie.... chcesz popytaj ...

Poza tym widze ze bardzo bronisz skowronka... masz z nim kontakt... akurat tutaj bede bronil zarzadu.... pierdole takiego trenera ktory tylko czeka na zajebista oferte... po propozycji z plocka super wielkie hasla duzo do zrobienia tutaj... chce awansu, a przyszla propozycja z lubina i co pierdolic mielec?? Ktos robi z geby cholewe czyz nie??

Otworzmy oczy... wole takiego marca.... ktory nie bedzie sciagal zawodnikow o wielkich nazwiskach... patrz mak pattz barisic... poza tym popatrz na zeszly seznon. Wyjebane pieniadze na pensje dla gasiora i dungela... pozbycie sie wronskiego... proba pozbycoa sie prokocia w tym okienku... i co tego wyszlo??

Odlozmy zwiazki kolezenskie na bok wspierajmy to co bedzie teraz... mamy spokoj i mozna pracowac...

_________________
Stal Mielec


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Transfery
PostWysłany: 24 Wrz 2019, 22:35 
Początkujący

Rejestracja: 31 Paź 2013, 19:06
Posty: 60
Liczyłem na właśnie taki krok zarządu po drugim romansie AS, ale nie sądziłem, że ktoś będzie miał jaja żeby to zrobić - szacun! Jedyny minus to kwestia jego pensji, z której dobrowolnie raczej nie zrezygnuje, ale i tak było warto ;)

Co do samego AS stawiając się na jego miejscu nie ma się co dziwić, że chciał iść do Zagłębia i zarabiać kilka razy(?) więcej, ale na jego nieszczęście dał się wydymać Lubinowi nie wiedząc, że od samego początku był tylko opcją awaryjną. Z drugiej strony po tym jak zadeklarował prezesowi, że jeśli będzie oferta to odejdzie, chyba nie powinna go dziwić decyzja o zwolnieniu - chuj mu w dupę.

Dziennikarzyny sieją ferment, że klub zwolnił trenera bez powodu, ale jakby on sam odszedł w połowie rundy zostawiając drużynę, to pewnie nie widzieliby problemu. Bardzo dobra decyzja.


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Transfery
PostWysłany: 24 Wrz 2019, 22:54 
Zaawansowany

Rejestracja: 12 Sie 2014, 20:21
Posty: 718
szylu napisał(a):
Halo halo Artur... czy boli Cie ze powiedzenie organizacyjnie Stal Mielec wrocilo?? Zacznijmy od tego. Skad sie ono wzielo.... masa dziennikarzy w Polsce twoerdzi ze z okresu kiedyy byla bieda i nic nie bylo.... bzdura.... wlasnie to haslo swiadczylo ze u nas jest zajebiscie.... chcesz popytaj ...


To moze kwestia interpretacji? Z tego co ja slysze/czytam, uzywa sie tego raczej w pejoratywnym znaczeniu.

szylu napisał(a):
Poza tym widze ze bardzo bronisz skowronka... masz z nim kontakt... akurat tutaj bede bronil zarzadu.... pierdole takiego trenera ktory tylko czeka na zajebista oferte... po propozycji z plocka super wielkie hasla duzo do zrobienia tutaj... chce awansu, a przyszla propozycja z lubina i co pierdolic mielec?? Ktos robi z geby cholewe czyz nie??


Nie, nie bronie jego i jestem w stanie zrozumiec decyzje wlodarzy (celowo nie pisze zarzadu) w kwestii zwolnienia, bo w koncu Stal Mielec to.... Stal Mielec. Mozna to jednak bylo lepiej rozegrac, w bialych rekawiczkach, a nie tak, ze wszelakie portale zamiast pisac o odwadze/"szanowaniu sie", pisza o tym w kategoriach absurdu, uwypuklajac chocby fakt, ze pilkarze dowiedzieli sie o zwolnieniu trenera z internetu, itd, etc.

szylu napisał(a):
Otworzmy oczy... wole takiego marca.... ktory nie bedzie sciagal zawodnikow o wielkich nazwiskach... patrz mak pattz barisic... poza tym popatrz na zeszly seznon. Wyjebane pieniadze na pensje dla gasiora i dungela... pozbycie sie wronskiego... proba pozbycoa sie prokocia w tym okienku... i co tego wyszlo??


Zaden trener nie jest nieomylny, wiele z transferow/pomyslow AS wypalilo (Kielpin, Tomasiewicz, Spychala, Janoszka).
Odnosnie Marca jestem nastawiony sceptycznie, facet ma 50 lat i do tej pory nikt sie na nim nie poznal? Obym sie mylil - tak czy siak klamka zapadla i musimy liczyc ze mu sie powiedzie. Choc przyznam szczerze ze bardzo podobala mi sie jego konferencja - mowil na temat i w punkt.

szylu napisał(a):
Odlozmy zwiazki kolezenskie na bok wspierajmy to co bedzie teraz... mamy spokoj i mozna pracowac...


Nie mam juz z AS kontaktu. Tak, "zakolegowalismy sie" podczas pobytu SM w NYC, ale kontakt sie urwal w momencie gdy powiedzialem do niego "sprawdzam" jak tylko uslyszalem o temacie ZL.
Wydaje mi sie, ze AS zabraklo...pokory, czyli wartosci/slowa, ktore naduzywa. Zgubila go tez pycha i przerost ambicji, bo w Polske poszedl przekaz, ze jest trenerem nielojalnym a to jest fatalny image. Ja bym tutaj dodal do listy jeszcze krotka pamiec. AS zapomnial, ze to wlasnie Jacek uratowal jego kariere trenerska. 90% prezesow wyjebaloby go na zbity pysk po tej haniebnej serii meczow bez wygranej na jesien ubieglego roku. Gdyby to Jacek zrobil, to dzisiaj AS najprawdopodobniej uczylby wuefu. Jacek wytrzymal cisnienie, a teraz jak mu sie AS zrewanzowal?
Absolutnie rozumiem motywy decyzji o zwolnieniu, a z czym mam problem - napisalem powyzej.

BTW- jestem przekonany, ze pod wzgledem publikacji na temat klubu w 1 lidze bedziemy na 1-szym miejscu ;-)

Artur
SMNY


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Transfery
PostWysłany: 24 Wrz 2019, 23:15 
Uczestnik

Rejestracja: 09 Sie 2010, 18:26
Posty: 406
A ja powiem z innej beczki, boję się jak zareagują piłkarze, w końcu zwolnili ich ulubionego trenera. Myślę, że na początek zweryfikuje ich Radom, jak tam przejdą koło meczu to zrobi się gorąco.

_________________
Tylko Stal Mielec


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Transfery
PostWysłany: 24 Wrz 2019, 23:45 
Zaawansowany

Rejestracja: 25 Lis 2013, 13:33
Posty: 614
Friko napisał(a):
A ja powiem z innej beczki, boję się jak zareagują piłkarze, w końcu zwolnili ich ulubionego trenera. Myślę, że na początek zweryfikuje ich Radom, jak tam przejdą koło meczu to zrobi się gorąco.

A jak zareagowali w Olsztynie? A z dzbanami w Mielcu? Punkty gubiliśmy tak, czy siak.


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Transfery
PostWysłany: 25 Wrz 2019, 00:07 
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Paź 2016, 16:02
Posty: 552
co bylo powodem próby pozbycia sie Prokica jesli moge spytac?


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Transfery
PostWysłany: 25 Wrz 2019, 00:29 
Początkujący

Rejestracja: 24 Wrz 2019, 08:21
Posty: 94
Cześć wszystkim,

wprawdzie jestem nowym użytkownikiem forum, ale obserwuje Was od bardzo dawna.

Kilka moich przemyśleń po wydarzeniach z ostatnich dni:

1) zarząd wykonał odpowiedni krok, nie powiem, że "podjął" decyzję, bo byłoby to dużym nadużyciem - osobą podejmującą kluczowe decyzje jest pan TP, można powiedzieć, że jest cichym wspólnikiem tego przedsięwzięcia, jeśli nie właścicielem ;) ;

2) żaden pracownik klubu nie może stać ponad klubem - pamiętajmy, że trener jest wyłącznie najemnikiem, który jest wynagradzany za realizację umowy, która go łączy z klubem - o ile w przypadku zawodników są jakieś kompleksowe zasady ich zatrudniania i zmian klubu, tak w zakresie trenerów jest wolna amerykanka i o ile klub (czyli zarząd) nie zabezpieczy się dobrze umową, o tyle nikt inny nie zadba o jego interesy;

3) od trenera wymaga się więcej, gdyż jest on twarzą realizowanego przez niego samego projektu - jeżeli daje wyraźne znaki, że chce projekt opuścić/porzucić - zarząd musi reagować - w przypadku Skowronka, wykazał się on wyjątkowym brakiem lojalności - co mimo wszystko w biznesie jest dość kluczowym przymiotem (a piłka to przecież biznes);

4) żeby wejść do tego biznesu - rola do odegrania wedle swobodnego wyboru każdego z was (trener, członek zarządu, dyrektor, właściciel) - albo masz odpowiednio dużo PLN, albo układy, a najlepiej jedno i drugie. Ludzi pracowitych i kompetentnych jak na lekarstwo, a jak się tacy znajdą to jest to wyjątek potwierdzający regułę;

5) w klubie brakuje dyrektora sportowego z prawdziwego zdarzenia, a w zarządzie brakuje ludzi, którzy byliby samodzielni i mieli znajomości w lokalnym i regionalnym biznesie, a przede wszystkim potrafiliby zdobyć zaufanie tego biznesu co przełożyłoby się na przychody/dochody klubu (jakich znaczących sponsorów pozyskał obecny zarząd bez pomocy/udziału/wsparcia pana TP?) - dodatkowo poddaję pod wątpliwość czy klub wystarczająco dobrze wykorzystuje swoją pozycję w negocjacjach ze sponsorami (nie tymi od pana TP) i uzyskuje odpowiedni ekwiwalent za świadczone usługi reklamowe ;) ;

6) w nawiązaniu do pkt. 5) - dobrze, że klubem zainteresował się pan TP (być może jest to bezinteresowne) - bez tego 2 liga to byłby maks co można byłoby z #podawnyblask wyciągnąć;

7) w nawiązaniu do pkt. 5) i na przykładzie telenoweli z AS - powstaje pytanie - czy klub wykorzystuje swoją pozycję negocjacyjną i potrafi odpowiednio zabezpieczyć się przed wszystkimi negatywnymi konsekwencjami takich wydarzeń? bo z okoliczności i dostępnych informacji wynika, że zawierane są umowy niekorzystne dla klubu;

8) zanim prezes lub inny członek zarządu zdecyduje się na wydanie oświadczenia dla prasy/mediów powinien wcześniej przejść intensywne szkolenie z PR - wczorajszy wywiad dla weszlo to szczyt żenady i nie przystoi osobie pełniącej taką funkcję;

9) odnoszę wrażenie, że ludzie z zarządu to tacy dobrzy kumple spod bloku i nikomu nie chcą zrobić przykrości i krzywdy - zwłaszcza zatrudnianym pracownikom klubu (właściwie trenerom ZS i AS) - takie przynajmniej wrażenie wynika ze złożonych wywiadów czy oświadczeń. Ja to rozumiem, że można kogoś polubić, nawet się zaprzyjaźnić, ale na litość boską - to jest biznes i nie powinno być sentymentów, bo najważniejsze jest dobro klubu;

10) co do osoby trenera - nie wiem kogo oczekują kibice, ale od ponad 23 lat nie gramy w ekstraklasie, a na drugim szczeblu rozgrywkowym dopiero 4 sezon. Ja osobiście nie widzę aktualnie żadnego kandydata, który gwarantowałby klubowi awans do ekstraklasy. Mierzmy siły na zamiary i dajmy człowiekowi pracować.

To na początek ode mnie.
Pozdrawiam


Góra
   
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6621 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 353, 354, 355, 356, 357, 358, 359 ... 663  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

stat4u