Ostatnia wizyta: Obecny czas: 04 Mar 2024, 09:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny

Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 1357 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 136  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ekstraklasa 2022/2023
PostWysłany: 11 Lis 2022, 20:59 
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Szkoda 3pkt z Wartą... Końcówka spotkania i znowu zabawa w rozgrywanie przed własnym polem karnym. Ogólnie słaby mecz w naszym wykonaniu

PostWysłany: 11 Lis 2022, 23:24 
Uczestnik

W przerwie meczu marzylem o remisie. Nie pokazalismy nic. Nie potrzebne zmiany w samej koncowce, a przynajmniej nie potrzebne wprowadzenie Lebedynskiego. Wydaje mi sie, ze przynosi nam po prostu pecha :) . Wazny 1 punkt i ogolnie dobra jesien w naszym wykonaniu.
Hamulic fajnie powalczyl o pilke do konca. Fajnie, ze nie odpuszcza i dzisiaj kolejny raz to sie nam oplacilo.

PostWysłany: 12 Lis 2022, 11:07 
Początkujący

Panowie!
Wiadomo, że można mieć niedosyt, bo do 3 pkt zabrakło nam pewnie około 20 sekund....ale jest cudnie!
1) Zdobyliśmy punkt na wyjeździe w EKSTRAKLASIE!
2) Na półmetku sezonu będziemy blisko PODIUM!
3) Do utrzymania brakuje nam TYLKO 8 PUNKTÓW!
4) Jak przypominam sobie chyba 1998 rok i wyjazd na który szedłem (nie jechałem - Wola Mielecka) to przechodzą mnie dreszcze i prawdy zawarte w powyższych punktach 1-3 doceniam jeszcze bardziej i Wam również tego życzę!:)

PostWysłany: 12 Lis 2022, 12:44 
Uczestnik
Awatar użytkownika

Nie jestem zaskoczonym utratą dwóch punktów w doliczonym czasie gry, w ostatniej akcji meczu. Zagraliśmy piach od momentu strzelenia bramki, więc wygrana nam się nie należała. Samo wybijanie piłki na oślep i bronienie się w niskiej obronie bez dłuższego utrzymania się przy piłce na połowie przeciwnika zawsze się tak kończy. Trenerze Majewski proszę popracować nad zgraniem zespołu i nad wyprowadzeniem akcji ofensywnych, gdy przeciwnik przy dużej intensywności atakuje pressingiem. Gdyby nie Hamulic i gol będący pokłosiem błędu młodego bramkarza Grobelnego, to ten mecz zakończyłby się naszą porażką. Mówienie na konferencji pomeczowej że taki był plan żeby się bronić przez cały mecz to jest jak przyznanie się do błędu. Taktyka defensywna Stali przy obecnym składzie nigdy nie wypali, bo my nie umiemy aktywnie się bronić.
Warta to zawsze niewygodny, skonsolidowany zespół, który każdemu może zabrać punkty. Pamiętam jeszcze trenera Szulczka jak był w Mielcu asystentem trenera Skowronka, już wtedy zapowiadał się na dobrego trenera. Chociaż mnie ostatnio bardzo zdziwił swoim wywiadem, gdzie mówił, że przeprowadza w kadrze Warty ankiety, wśród pytań było między innymi co ulepszyć w treningu, czy kto powinien gonić wynik albo ocena zawodników w dziesięciostopniowej skali. Tak sobie myślę, że jakby przeprowadzić takie ankiety w Stali z pytaniem jak chcecie grać po strzeleniu bramki lub z kim po 70 minucie, to Stal nie straciłaby wypracowanej przewagi w kilku meczach i byłoby kilka punktów więcej po rundzie jesiennej.
Moje podsumowanie tej rundy jest takie, że zdobyliśmy jak na swój nierówny skład zaskakująco dużo punktów, wiadomo Hamulic w ataku i Mrozek na bramce byli wyróżniającymi się zawodnikami. Dodatkowo trener Majewski potrafił na każdego przeciwnika przygotować plan, gdzie w fazie ofensywnej mieliśmy przewagę liczebną i potrafiliśmy to wykorzystać albo był dobrze wypracowany stały fragment gry na treningach i odtworzony w czasie meczu. Żeby utrzymać tą wysoką pozycję na wiosnę to nie możemy się osłabić, ale potrzebujemy przynajmniej 2 transferów, żeby jeszcze zwiększyć intensywność gry. Ważne też będzie odpowiednie przygotowanie motoryczne, bo obecnie Stal po 70 minucie traci swoje walory ofensywne, szczególnie w meczach wyjazdowych. Dajmy popracować trenerowi Majewskiemu, bo na pewno wyciągnie odpowiednie wnioski, reszta zależy od klubu.

PostWysłany: 12 Lis 2022, 12:56 
Zaawansowany

Szkoda straconych dwóch punktów ale wynik sprawiedliwy. Trener Majewski będzie miał więcej czasu na trening. Gdyby w lipcu ktoś powiedział że będziemy mieli po rundzie jesiennej szansę na podium to by do Straszecina był wysłany. Była będzie jest!

PostWysłany: 12 Lis 2022, 16:49 
Specjalista

Na wiosnę do swobodnego utrzymania się potrzebujemy 3 zwycięstw i remisu w 17 kolejkach myślę,że tego nie spartolą...

PostWysłany: 12 Lis 2022, 18:17 
Zaawansowany

Szylu, jak realnie wygląda kwestia utrzymania składu, ewentualnie wzmocnienia?

PostWysłany: 12 Lis 2022, 20:28 
Specjalista

Może zadam kontrowersyjne pytanie...
W jakim celu Stal miala by się wzmacniać w zimie ?
Że niby o puchary gramy czy jak ?

PostWysłany: 12 Lis 2022, 21:10 
Zaawansowany

Nie ma na świecie klubu, który nie musi się wzmacniać. Może na przykład drugi napastnik bo Hamulic chyba długo nie pogra u nas. Może odmłodzenie kadry bo kilka razy można było przeczytać nawet tutaj że starą kadrę mamy....

PostWysłany: 12 Lis 2022, 21:14 
Początkujący

Być może dlatego, żeby realnie zwiększyć rywalizację w zespole i mieć więcej opcji dla trenera. Faktycznie nie mamy ławki rezerwowych. W razie kontuzji czy wykluczenia jest dramat, zwłaszcza w defensywie. Może też dlatego, że trzeba szukać młodszych zawodników dla naturalnej wymiany pokoleniowej, filary drużyny mają grubo ponad 30 lat. Na koniec, kogoś kto będzie faktycznie rywalizował z Saidem i będzie w stanie go zastąpić lub wesprzeć z przodu i strzelić kilka goli. O puchary nie gramy, ale zajęcie miejsca w górnej części tabeli to realne kilka milionów więcej do budżetu.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 1357 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 136  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość