Ostatnia wizyta: Obecny czas: 19 Wrz 2020, 11:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 197 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ekstraklasa 2020/2021
PostWysłany: 13 Wrz 2020, 19:01 
Uczestnik

Wolne wnioski po meczu w Krakowie, czyli Frycowe juz zapłacone...

- przez pierwsze 10-15 minut wyglądaliśmy jak Polska w starciu z Holadnia. Az się wkur... kapitan Getinger, przeprowadził solową akcję, którą końcówkami palców sparował na rzut rozny Niemczycki. Od tej akcji gra się...wyrównała. Kapitan.

- Strączek vs. Niemczycki – ten pojedynek zdecydowanie wygrał Strączek. Niemczyki dwukrotnie fatalnie zachował się przy stałych fragmentach gry, przy golu tez się mógł lepiej zachować.

- Na pewno nie mozna posądzać trenera o nepotyzm. Tomczyk wchodzi na zmiany. Czyli nie ma „synalków” jak u jednego z jego poprzedników.

- Eksperymentowanie na „9” trwa. Zjawiński i owszem, ze dwa razy piłkę przytrzymał, zastawił, ale wydaje się, ze nie ma tego „ciągu” na bramkę co Tomczyk. No i ta sytuacja „sam na sam” - musi to lepiej wykańczać.

- Nie mogę się przekonać do Matrasa. Niby robi te kilometry, niby jest wysoki, ale te niepotrzebne faule na 20-25 metrze to proszenie się o gola/drugą zółtą kartkę

- Pozytywnie zaskakuje mnie Flis, który musi sobie radzić lewą nogą na prawej obronie. Kilka waznych wybloków przy stałych fragmentach, bliski gola po rzucie roznym

- Komentatorzy wyartykułowali to, na co zwracaliśmy uwagę w 1 lidze. Mak to leń, co nie lubi się przemęczać, ani pomagać w defensywie. W 1 lidze broniły go jeszcze statystyki, ale wczoraj Domański w 15 minut zrobił więcej, niz Maczek w 75. Zdziwię się, jeśli wyjdzie w 1 składzie w Gdańsku.

- A jeszcze kolejna szpileczka do Maka – w 60 minucie wychodziliśmy z kontrą 3 vs 2 i Mak totalnie spartolił proste podanie do Prokicia, który byłby „sam na sam”. Ajajaj to nic nie powiedzieć.

- Ten cały Alvarez z Cracovii powinien poprosić Domańskiego o lekcję, jak się wykonuje rzuty wolne.

- Stadion przy Kałuzy nadal „zaczarowany” – czwarta wizyta, zero porazek.

- Kudos dla naszych kibiców – zarówno wizualnie i wokalnie. Miło na serduchu się zrobiło, gdy kibice gospodarzy przywitali gromkimi brawami naszych kibiców.

- Na koniec – jeśli po Górniku niektórzy zastanawiali się, czy ekstraklasa to nie są za wysokie progi, to mecz w Krakowie chyba rozwiał te wątpliwości. Frycowe juz zapłaciliśmy, czas wygrywać. Najlepiej w Gdańsku!

Artur
SMNY

PostWysłany: 13 Wrz 2020, 20:42 
Uczestnik

Przede wszystkim, Górnik gra póki co najlepszą piłkę w tej lidze, co dziś pokazali po raz kolejny. I tak jak na ich tle wyglądaliśmy bardzo słabo, tak na tle innych ekip już niekoniecznie. Robić swoje, ciułać punkty i będzie dobrze. Lechia z formą w dupie, Piast nie lepiej.

PostWysłany: 13 Wrz 2020, 22:51 
Uczestnik

Oceny po meczu z Cracovią
Mecz w Krakowie obejrzalem po raz drugi – juz “wyzuty” z emocji. Po meczu wystawiłem następujące cenzurki: (coby zostać sklasyfikowanym trzeba zagrać min 45 minut)

Strączek – 7
Flis - 6
Zyro – 6
Matras – 5
Kościelny – 6
Getinger – 6
Tomasiewicz – 7
Prokic – 6
Forsell – 6
Mak – 5
Zjawiński - 5

Artur
SMNY

PostWysłany: 13 Wrz 2020, 22:55 
Uczestnik

Mak to chyba 3 ;) Jeden z najgorszych występów w naszych barwach. Reszta się zgodzę.

PostWysłany: 14 Wrz 2020, 00:07 
Uczestnik
Awatar użytkownika

w drugiej odslonie którys z komentatorów Canal+ postawil teze dla ktorej pilkarze Cracovii rzekomo nie wykorzystują energii z dopingu swoich kibiców...
tyle ze to byli nasi i za ich 90 minutową postawe wielki szacun!

Image

PostWysłany: 14 Wrz 2020, 08:33 
Uczestnik

Artur1939 napisał(a):
Mecz w Krakowie obejrzalem po raz drugi – juz “wyzuty” z emocji. Po meczu wystawiłem następujące cenzurki: (coby zostać sklasyfikowanym trzeba zagrać min 45 minut)

Strączek – 7
Flis - 6
Zyro – 6
Matras – 5
Kościelny – 6
Getinger – 6
Tomasiewicz – 7
Prokic – 6
Forsell – 6
Mak – 5
Zjawiński - 5

Artur
SMNY

Artur słabo chyba słabo przemyślałeś te swoje zasady. Znaczy moim zdaniem są niesprawiedliwe jeżeli chcesz z nich wyciągać jakąś średnią chyba że będziesz dzielił przez ilość występów każdego zawodnika z osobna. Moim zdaniem ocena powinna być przyznana każdemu z wyłączeniem zmian taktycznych w ostatnich 5 minutach. Przecież Domański zagrał lepiej od Maka, a Tomczyk lepiej od Zjawińskiego. Tak oceniając krzywdzimy dobrych zawodników którzy z powodów taktycznych mogą wchodzić w 2 połowie.
I za co Matras utrzymał swoje 5 chyba za bezsensowną kartkę i próbę otrzymania czerwonej.
Dlaczego Strączek tylko 7? Co mógł zrobić lepiej ? Mniej odwarznie wyjść do piłki przy feralnej interwencji ? Moim zdaniem zaakcentowałbym jego występ minimum 8. Jak można było zrównać występ Żyro z Getingerem. Tomasiewicz grał za 2 i tylko 7 też dał bym 8.
Zastosowałeś 10 stoponiową ocenę, a oceniasz jakbyś miał do dyspozycji 1-4 (0-fatalnie 1-źle 2-neutralnie 3-dobrze 4-wspaniale)

Ostatnio edytowany przez Err44, 14 Wrz 2020, 08:38, edytowano w sumie 1 raz

PostWysłany: 14 Wrz 2020, 08:36 
Początkujący

Artur1939 napisał(a):

Strączek – 7
Flis - 6
Zyro – 6
Matras – 5
Kościelny – 6
Getinger – 6
Tomasiewicz – 7
Prokic – 6
Forsell – 6
Mak – 5
Zjawiński - 5

Artur
SMNY

Co do zasady zgadzam się z ocenami, ale Mak stanowczo zbyt wysoko (3?). Był zupełnie bezproduktywny, niezbyt dużo pracujący w obronie. Na minus również nieudane łatwe zagranie do Prokicia przy kontrze w drugiej połowie. Zakładam, że na Lechię Gdańsk, w pierwszym składzie zastapi go Domański.

Mimo, iż nie jestem fanem umiejętności Primela to nie winiłbym go za utratę bramki. Najpierw sytuacyjny strzał, który trafił w niego, a później szybka dobitka z kilku metrów na leżącego bramkarza. Ciekawe czy Gliwa wykuruje się na następny mecz?

PostWysłany: 14 Wrz 2020, 09:19 
Początkujący

Ja bym tego Wróbla wypróbował na lewej stronie zamiast Prokica. Matras owszem głupie faule ale i tak wg. mnie dał dużo więcej nić Urbańczyk, przynajmniej proste podania na 5 - 10 metrów potrafi kopnąć co u Urbańczyka bywa rzadkością. To samo z Tomczykiem, skoro ktoś go widzi w kadrze to nie rozumie dlaczego zamiast niego grał Zjawiński. Myślę, że w następnym meczu wystąpi Tomczyk. Zgadzam się też z tym że Domański lepiej się prezentuje niż Forsell. Widać, że trener wyciągną wnioski z meczu z Górnikiem więc teraz pewnie też coś zmieni.

PostWysłany: 14 Wrz 2020, 10:44 
Początkujący

marcinekk napisał(a):
Artur1939 napisał(a):

Strączek – 7
Flis - 6
Zyro – 6
Matras – 5
Kościelny – 6
Getinger – 6
Tomasiewicz – 7
Prokic – 6
Forsell – 6
Mak – 5
Zjawiński - 5

Artur
SMNY

Co do zasady zgadzam się z ocenami, ale Mak stanowczo zbyt wysoko (3?). Był zupełnie bezproduktywny, niezbyt dużo pracujący w obronie. Na minus również nieudane łatwe zagranie do Prokicia przy kontrze w drugiej połowie. Zakładam, że na Lechię Gdańsk, w pierwszym składzie zastapi go Domański.

Mimo, iż nie jestem fanem umiejętności Primela to nie winiłbym go za utratę bramki. Najpierw sytuacyjny strzał, który trafił w niego, a później szybka dobitka z kilku metrów na leżącego bramkarza. Ciekawe czy Gliwa wykuruje się na następny mecz?

Panowie, Artur na początku napisał, że będzie noty przyznawał na wzór starej punktacji Tempa, wtedy 6 dostać to był wyczyn. Wydaje mi się, że tą 7 dałeś Strączkowi za wiek i kontuzję, powinna być 6 ;) reszta OK.
Teraz taki jest spaczony obraz not przez Weszło, gdzie oni uwielbiają dawać bardzo wysokie i bardzo niskie punktacje żeby było więcej dyskusji wokół tego.

PostWysłany: 14 Wrz 2020, 13:39 
Uczestnik

Nie przesadzajmy już. Nikt w tym meczu nie zasłużył na 8. Obiektywnie popatrzmy.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 197 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości