Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28 Mar 2024, 10:19


Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Warto poczytać
PostWysłany: 20 Sie 2020, 10:38 
Uczestnik

Rejestracja: 13 Sie 2018, 15:18
Posty: 437
Poza fragmentem o Marcu nie widzę tu żadnych bzdur. Przecież każdy w Mielcu wie Poręba tu ogarniał wszystko


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Warto poczytać
PostWysłany: 20 Sie 2020, 10:52 
Specjalista

Rejestracja: 31 Sie 2010, 14:46
Posty: 1046
Xan napisał(a):
Poza fragmentem o Marcu nie widzę tu żadnych bzdur. Przecież każdy w Mielcu wie Poręba tu ogarniał wszystko


OK zatem primo.
Z którymi wyborami samorządowymi zbiegł się cytuję "organizacyjno-sportowy rozkwit klubu"?
Liczę na wyczerpującą odpowiedź.

_________________
STAL Mielec


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Warto poczytać
PostWysłany: 20 Sie 2020, 11:01 
Uczestnik

Rejestracja: 01 Kwi 2012, 16:25
Posty: 276
galileusz napisał(a):
Xan napisał(a):
Poza fragmentem o Marcu nie widzę tu żadnych bzdur. Przecież każdy w Mielcu wie Poręba tu ogarniał wszystko


OK zatem primo.
Z którymi wyborami samorządowymi zbiegł się cytuję "organizacyjno-sportowy rozkwit klubu"?
Liczę na wyczerpującą odpowiedź.


Zamiast samorządowych to powinno być parlamentarnych z 2015 roku, niestety często bzdury są wypisywame


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Warto poczytać
PostWysłany: 20 Sie 2020, 11:18 
Uczestnik

Rejestracja: 13 Sie 2018, 15:18
Posty: 437
Ok, jest błąd w tekście. Złapałeś mnie, powinno być parlamentarne. Czy poza tym jednym błędem w tekście uważasz, że to co teraz mamy to nie jest w głównej mierze zasługa Poręby?


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Warto poczytać
PostWysłany: 20 Sie 2020, 11:20 
Specjalista

Rejestracja: 31 Sie 2010, 14:46
Posty: 1046
Celtic1982 napisał(a):
galileusz napisał(a):
Xan napisał(a):
Poza fragmentem o Marcu nie widzę tu żadnych bzdur. Przecież każdy w Mielcu wie Poręba tu ogarniał wszystko


OK zatem primo.
Z którymi wyborami samorządowymi zbiegł się cytuję "organizacyjno-sportowy rozkwit klubu"?
Liczę na wyczerpującą odpowiedź.


Zamiast samorządowych to powinno być parlamentarnych z 2015 roku, niestety często bzdury są wypisywame


Czyli jednak bzdury.
Idziemy dalej "Poręba jest szarą eminencją klubu, pociąga za wszystkie sznurki. Podobno sam wybiera prezesów i trenerów."

Oczywiście zapomnieli jeszcze dodać, że negocjuje kontrakty i śledzi rynek managerski a po godzinach pije wódkę z klubem kibica.
Trzymajcie mnie.

_________________
STAL Mielec


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Warto poczytać
PostWysłany: 20 Sie 2020, 11:24 
Uczestnik

Rejestracja: 13 Sie 2018, 15:18
Posty: 437
Ok, ty masz swoje racje, ja mam swoje. Nie ma sensu dyskutować, bo ani ja nie przekonam Ciebie, ani Ty mnie


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Warto poczytać
PostWysłany: 20 Sie 2020, 11:29 
Specjalista

Rejestracja: 31 Sie 2010, 14:46
Posty: 1046
Xan napisał(a):
Ok, jest błąd w tekście. Złapałeś mnie, powinno być parlamentarne. Czy poza tym jednym błędem w tekście uważasz, że to co teraz mamy to nie jest w głównej mierze zasługa Poręby?


Jest czym innym efekt paru lat dobrej koniunktury w mieście, dobrych decyzji organizacyjnych i determinacji ludzi popartej wsparciem Poręby w granicach zasad a czym innym jest sugerowanie, że klub jest jego niemal prywatnym gdzie firanek w oknie nikt nie zmieni bez jego wiedzy.
Nie umniejszam roli TP. Nie wiem gdzie bylibyśmy gdyby go nie było, może I może II liga, ale wiem że takie teksty szkodzą wszystkim i odwodzą od głównego wątki jakim jest piłka nożna.
Mam głęboką nadzieję, że efekt "wycofania się" TP z tła na konferencjach oraz dobra gra naszych chłopaków przyczyni się do zredukowania takiego kontekstu w mediach. Przede wszystkim sugerowanie, że to w Mielcu jest jakieś "polityczne wsparcie" jest błędne w założeniu bo takowe jest niemalże wszędzie na tym poziomie tylko u nas zrobiono z tego legendę o rycerzu Tomaszu herbu Kaczka.

_________________
STAL Mielec


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Warto poczytać
PostWysłany: 20 Sie 2020, 11:39 
Specjalista

Rejestracja: 31 Sie 2010, 14:46
Posty: 1046
Xan napisał(a):
Ok, ty masz swoje racje, ja mam swoje. Nie ma sensu dyskutować, bo ani ja nie przekonam Ciebie, ani Ty mnie


Racje racjami ale czytając ten tekst poczułem jakby ktoś chciał tę historię, którą śledziliśmy od awansu do I ligi napisać na nowo w wyraźnym kontekście sugerującym, że nasz awans nie jest efektem pracy piłkarzy, działaczy czy naszej zbiorowej determinacji wyrażającej się chociażby frekwencją na meczach, tylko woli jednego człowieka któremu nudzi się w EP i postanowił pograć w FM na polskiej piłce.
Udowadnia to niestety tezę, że obecne dziennikarstwo sportowe to przestrzeń dla bajarzy i ich fantasmagorii.

_________________
STAL Mielec


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Warto poczytać
PostWysłany: 20 Sie 2020, 11:49 
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2019, 20:48
Posty: 557
Poręba pilnował rządzenia i pomagał w pozyskiwaniu sponsorów, albo inaczej mówiąc sponsorzy to jego zasługa. Miał wpływ na trenerów co potwierdził sam Marzec że to europoseł go tu ściągnął. Prawda jest taka że awansowaliśmy do 1 ligi z budżetem 1.5mln a to jak się zmieniło jest w dużej mierze zasługą europosła.


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Warto poczytać
PostWysłany: 20 Sie 2020, 11:52 
Uczestnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2018, 19:35
Posty: 328
Trochę racji masz w tym co piszesz, ale artykuły w gazetach piszę się pod czytelników, a ta gazeta kojarzona jest z jedną opcją polityczną.
Ale patrząc tak obiektywnie tylko na sport w Mielcu to:
1.Ilu sponsorów dla klubu załatwił obecny zarząd? odpowiedz prosta - zero, null itp.
2.Kto załatwił dofinansowanie na projekt i budowę podgrzewanej płyty w Mielcu?
3.Kto załatwił dofinansowanie na budowę hali sportowej.
Wiadomo komu to zawdzięczamy. Bez zaangażowania Pana europosła Tomasza Poręby bylibyśmy klubem podobnym do Puszczy Niepołomice i nic więcej. Środek pierwszej ligi bez prawa myślenia o niczym więcej.
Obecny zarząd uczy się dużej piłki, jedne posunięcia są lepsze, inne gorsze, widać to chociażby po transferach. Ale dobrze że Pan europoseł dam im "wędkę" i możliwości finansowe i zobaczymy co osiągną w nadciągającym sezonie ekstraklasy.


Góra
   
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

stat4u