Ostatnia wizyta: Obecny czas: 29 Mar 2024, 07:40


Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 4306 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163 ... 431  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: STAL MIELEC 1 LIGA
PostWysłany: 12 Cze 2018, 09:41 
Uczestnik

Rejestracja: 21 Maj 2014, 19:19
Posty: 388
szylu napisał(a):
Err44 zawsze to samo gadanie... bo mam prace rodziny i juz bardzo dorosly...

A co ja nie mam??? A reszta co byla??

Kazdy chce wiedziec jak najwiecej... ale najlepiej niech ktos sie dowie i napisze...

Źle mnie zrozumiałeś. Chodzi o to że wielu ludzi jest zainteresowanych, a nie każdy miał możliwość być na walnym. Powody są z pewnością różne, ale fakt jeden nie byli i pytają się tych co byli. Owszem jestem dorosły i mam rodzinę i nie twierdzę że inni nie mają. To że ktoś był nie oznacza że nie jest dorosły czy nie ma rodziny ale to że mógł być i był, a ja tylko podałem powody dla których wiele osób być nie mogło. To nie miejsce na personalne wywody. Ja do Ciebie szylu nic nie mam jeżeli to tak zabrzmiało przepraszam.

Alien napisał(a):
Kto się mocno interesuje Klubem znalazł czas i był nie szukając wymówek i lamentując na forum.

Cieszmy się faktem, że sprawa SA powoli ale jednak idzie do przodu.

PGE lub inny sponsor w każdym momencie może objąć udziały. Pamiętajmy, że jest to spółka Skarbu Państwa podobnie jak LHS.


Życie nie jest zerojedynkowe i nie generalizuj bo jest wielu co bardzo się klubem interesuje, a być na walnym nie mogło jak chociażby ludzie poza granicami.

Ważne że jest konkretna odpowiedź na jedno z pytań czekamy na więcej info może na komunikat z klubu.


Góra
   
 
 Temat postu: Re: STAL MIELEC 1 LIGA
PostWysłany: 12 Cze 2018, 13:20 
Specjalista

Rejestracja: 20 Sie 2010, 18:26
Posty: 819
a po co wam to PGE tak potrzebne w spółce
niech będzie sponsorem tak jak dotychczas i będzie dobrze

po drugie
dobrze że kibice będą mieli wejście na walne
przynajmniej będziemy wiedzieć co i jak się dzieje
sprzedali by nas Termalice i zmienili nazwę na Bruk Bet i co wtedy
a tak to będzie można reagować

_________________
STAL MIELEC


Góra
   
 
 Temat postu: Re: STAL MIELEC 1 LIGA
PostWysłany: 12 Cze 2018, 14:08 
Uczestnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2018, 19:35
Posty: 328
Piwcok napisał(a):
a po co wam to PGE tak potrzebne w spółce
niech będzie sponsorem tak jak dotychczas i będzie dobrze

po drugie
dobrze że kibice będą mieli wejście na walne
przynajmniej będziemy wiedzieć co i jak się dzieje
sprzedali by nas Termalice i zmienili nazwę na Bruk Bet i co wtedy
a tak to będzie można reagować


Ja bym tam wolał prywatnego sponsora w tej spółce z udziałem poniżej 50%. Pamiętajcie wybory parlamentarne są za rok, dokładnie jesień 2019 a po nich może być różnie z państwowym sponsorem.
Jakość nie widzę innego klubu w Polsce na szczeblu centralnym gdzie dominującym sponsorem jest państwo. Wiadomo ze to jest tylko tymczasowa pomoc do zmiany władzy. Klub ma przynajmniej rok czasu na zmianę struktury sponsoringu, lepiej żeby go wykorzystał.
Oczywiście może się zdarzyć tak ze w przyszłym roku nic się nie zmieni i PIS znowu wygra ale pewności nie ma.


Góra
   
 
 Temat postu: Re: STAL MIELEC 1 LIGA
PostWysłany: 12 Cze 2018, 14:25 
Nowicjusz

Rejestracja: 23 Sty 2014, 13:57
Posty: 21
Miejscowość: Mielec
Zagłębie Lubin. Mówi Ci to coś?


Góra
   
 
 Temat postu: Re: STAL MIELEC 1 LIGA
PostWysłany: 12 Cze 2018, 14:31 
Uczestnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2018, 19:35
Posty: 328
Dev3h napisał(a):
Zagłębie Lubin. Mówi Ci to coś?


Masz racje Zagłębie Lubin zawsze dostaje kasę bez względu na zmianę władzy bo firma jest z tamtego regionu. Pracownicy kopalni ogłosiliby strajk jakby spółka nie dała kasy na ten klub.


Góra
   
 
 Temat postu: Re: STAL MIELEC 1 LIGA
PostWysłany: 12 Cze 2018, 14:39 
Profesjonalista

Rejestracja: 22 Cze 2013, 21:09
Posty: 1434
Wisla Plock,Lechia Gdansk


Góra
   
 
 Temat postu: Re: STAL MIELEC 1 LIGA
PostWysłany: 12 Cze 2018, 14:48 
Uczestnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2018, 19:35
Posty: 328
nowy102 napisał(a):
Wisla Plock,Lechia Gdansk


Firmy państwowe które im sponsorują nazwę stadionu lub bezpośrednio kluby mają siedziby w tych miastach. Z reguły kibice są pracownikami tych firm i zarządom łatwiej przekazywać jest pieniądze dla nich.
A co wiąże PGE z Mielcem, i tu jest problem bo przecież nie ma u nas ani elektrowni, czy kopalni węgla brunatnego tak jak w Bełchatowie.
My musimy znaleść sponsora związanego z Mielcem, najlepiej prywatnego.


Góra
   
 
 Temat postu: Re: STAL MIELEC 1 LIGA
PostWysłany: 13 Cze 2018, 15:15 
Początkujący

Rejestracja: 16 Paź 2013, 09:56
Posty: 248
Err44 napisał(a):
Wiem, że to co napiszę może się wielu nie spodobać...


Nie chodzi o to, czy to się podoba, ale o to, że nie bardzo wiesz o czym piszesz. Więc może trochę wyjaśnię

Err44 napisał(a):
Zwykle jak powstaje spółka jakakolwiek to każdy kto wchodzi w jej skład wnosi do niej wkład równy ilości udziałów.


Kapitał założycielski może być wniesiony gotówką (tak zapewne zrobi Miasto) lub aportem (tak zrobi Stowarzyszenie). Inna kwestia jest "wycena" aportu - vide wykupienie herbu bodajże Widzewa przez osobę fizyczną.

Err44 napisał(a):
Jak to ma wyglądać gdy wchodzą w to kibice. Poza tym wydaje się to dość kontrowersyjne. Z jednej strony fajnie żeby kibice mieli prawo głosu i realny wpływ na to co dzieje się w klubie, ale niestety ale większości ludzi kojarzy się to jednoznacznie.


Kibice - a raczej Stow. Kibiców - wchodzi z 1 (jednym) procentem głosów. Symbolicznie, tylko po to by ktoś z tego Stow. mógł uczestniczyć w Walnym. Realnego wpływu na to co się dzieje nie będą mieli. Ale przynajmniej będą wcześniej znali projekty uchwał na Walne, co jest niezwykle ważne. "Większość ludzi" nie była obecna na Walnym, a nieobecni głosu nie mają.

Err44 napisał(a):
Sam osobiście kojarzę "Chłopców ze Stali" z akcjami charytatywnymi i to jest in plus, ale również z oprawami które niejednokrotnie kończyły się spalonymi krzesełkami na stadionie czy brak dopingu. Poza tym zbieranie kasy na oprawy chodząc pomiędzy kibicami po stadionie i o ile chodziły dziewczyny to jeszcze było dość miło ale jak chodzili "Chłopcy" to było tak jakby pretensja nie wrzucacie wy tacy ... wzrok jakby cię mieli obić zaraz, że nie chcesz wrzucić powiem szczerze nie kojarzę tego najlepiej.


Czytasz Wyborczą i oglądasz TVN ?

Err44 napisał(a):
Teraz pytania po walnym bo każdy chciałby wiedzieć i stąd te waszym zdaniem głupie wpisy.

Jaki będzie rozkład udziałów czy będzie to 3x33 czy może jakoś zróżnicowane?


W SA liczy się rozkład głosów, nie udziałów. Będzie 49,5/49,5/1,0

Err44 napisał(a):
Dlaczego PGE nie zdecydowało się wejść do zarządu i co oznacza, że mogą wejść w przyszłości czy było to omówione jak takie ewentualne wejście miałoby wyglądać (przejęcie udziałów stowarzyszenia kibiców czy może przejęcie części udziałów każdej ze stron?


A do jakiego Zarządu miałoby wejść teraz PGE ? Jeśli chodzi o przyszły Zarząd Spółki Akcyjnej - to z kolei po co mają wchodzić ? Zarząd jest organem wykonawczym, PGE wystarczy miejsce w Radzie Nadzorczej i głosy na Walnym. Miejsce w zarządzie na pewno nie będzie ich interesowało.
Tak, jeśli PGE zaakceptuje utworzenie SA w proponowanym kształcie wykupi udziały Stowarzyszenia lub zostaną dla nich wyemitowane nowe akcje.

Err44 napisał(a):
Czy "Chłopcy ze Stali" to zarejestrowane stowarzyszenie, kto wchodzi w jego skład?
Dziwi kogoś pytanie o stowarzyszenie kibiców a jak nie pytać jak dla większości to wielka niewiadoma.

Wiem, że dawniej to kibice prowadzili Stowarzyszenie Stal Mielec więc nie jestem na nie jeżeli będzie chodziło o te same osoby, ale ludzie chcieliby coś wiedzieć.


Podpowiem - www.google.com - tam jest wszystko.


Err44 napisał(a):
No właśnie tak wygląda polityka informacyjna klubu. Dawniej szły relacje z walnego teraz coś się dzieje i nikt nie chce nic konkretnego powiedzieć, a pisałem wyżej dlaczego nie wszyscy mogą uczestniczyć w walnym poza tym sala też nie jest z gumy.


Tak wygląda dyskusja z osobami, które na Walnym nie były, ale wszystko wiedzą. Co było na Walnym ? Prezentacja Statutu nowej SA, krotka dyskusja i głosowanie. Statut nie jest jeszcze jawny, więc jego projekt nie zostanie publicznie opublikowany.

Strasznie mnie irytują opinie ludzi, którzy tworzą jakieś dziwne teorie i dyskutują na temat, o którym nie mają pojęcia. Więc zapamiętaj i przekaż innym - PGE może być nadal sponsorem, nawet nie mając udziałów w SA. PGE może mieć udziały w SA i nie dawać ani grosza. To sa dwie niezależne od siebie rzeczy.


Góra
   
 
 Temat postu: Re: STAL MIELEC 1 LIGA
PostWysłany: 13 Cze 2018, 15:27 
Zaawansowany

Rejestracja: 12 Sie 2014, 20:21
Posty: 718
Co to znaczy "jesli"? Do kiedy trzeba to uiscic?

Artur
SMNY

stowarzyszenie kibiców ma dostać zaledwie 1 %, jeśli zapłacimy 7 000 (10 akcji po 700 zł)
i jest to dobra opcja ze względu na to, że będziemy obecni na spotkaniach zarządu i mieli wgląd do wszystkich "dokumentów". przypominam, że to tylko projekt i wszystko się może zmienić[/quote]


Góra
   
 
 Temat postu: Re: STAL MIELEC 1 LIGA
PostWysłany: 13 Cze 2018, 15:40 
Początkujący

Rejestracja: 16 Paź 2013, 09:56
Posty: 248
Artur1939 napisał(a):
Co to znaczy "jesli"? Do kiedy trzeba to uiscic?

Artur
SMNY


Tak krótko - zawiązanie spółki następuje z chwilą objęcia przez akcjonariuszy takiej liczby akcji, których łączna wartość nominalna jest równa wymaganej ustawowo wysokości kapitału czyli min. 100 000 zł (czyli wystarczy np. wniesienie aportu przez obecne Stow. Stal Mielec). Kolejne wpłaty mogą być wnoszone sukcesywnie. W takiej sytuacji konieczne są odpowiednie zapisy w statucie określające terminy i wysokość wpłat na akcje. Decyzję w tym zakresie podjąć może również WZ poprzez podjęcie uchwały. WZ może również upoważnić zarząd do określenia terminów wpłat na akcje. Ale zazwyczaj określa to statut.


Góra
   
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 4306 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163 ... 431  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 81 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

stat4u