Ostatnia wizyta: Obecny czas: 27 Kwi 2024, 19:11


Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 4306 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 431  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: STAL MIELEC 1 LIGA
PostWysłany: 23 Maj 2018, 08:42 
Zaawansowany

Rejestracja: 25 Lis 2013, 13:33
Posty: 614
gawron211 napisał(a):
W Gdyni już wszystko wiedzą a u nas cisza. Trenerowi nalezy podziękować, i poprosić o zabranie ze sobą do Arki nie tylko swoich "nowych synków" ale też tych byłych Gancarczyka, Przystalskiego, Grodzickiego.. Co do jutrzejszego dnia ja nie jestem optymistą co do powołania spółki akcyjnej. Jeżeli proces ten nie był przygotowywany od kilku miesięcy, nie da się tego zrobić od tak na juz. To proces długotrwały i kosztowny do którego należy się odpowiednio przygotować. Żeby powstała taka SSA musi być główny udziałowiec, i kto nim będzie PGE?, które nie wiadomo czy będzie z nami kontynuować współprace. Kto miał by wejść w skład zarządu i rady nadzorczej - to muszą być kompetentne osoby. Rola prezesa w takiej spółce już nie jest tak ważna jak w stowarzyszeniu gdzie był panem i władcą wszystkiego, - na tym stanowisku potrzeba dobrego managera. Decydująca role odgrywa walne zgromadzenie akcjonariuszy, dzięki czemu pozbylibyśmy się układzików o których tu pisano. Powołanie spółki akcyjnej to jedyna słuszna droga rozwoju,ale czy nam się to uda - wątpie.

Ano właśnie, tu dotykamy sedna. W tydzień nikt spółki akcyjnej nie założy. Cały proces powinien być przygotowywany przynajmniej od przerwy zimowej. A dziś powinniśmy już wiedzieć: kto, jak i na jakich zasadach. Tymczasem wiemy tyle, że poza ogólnymi deklaracjami nic w tym względzie nie zrobiono. Więc o co myśmy przez całą wiosnę grali? Pytałem tutaj kilka tygodni temu, nikt tematu wtedy nie podjął. Dla mnie było bardzo dziwne, że Jacek Orłowski w tym samym wywiadzie jest w stanie stwierdzić, że jesteśmy gotowi na ekstraklasę, ale... mogą być problemy z licencją. Teraz już wiemy jak byliśmy gotowi :lol:
A co do kwestii samej spółki to oczywiste, że duża część osób odgrywających istotne, formalne funkcje w klubie będzie musiała usunąć się w cień i stąd cała awantura. Bo to wszystko niby pro publico bono, a w istocie frukty płyną. No i wszyscy poświęcili klubowi kilka ładnych lat życia, ratowali własnymi pieniędzmi w czasach zapaści, dlatego odsyłam wszystkich jeszcze raz do artykułu o Sandecji, bo jesteśmy kalką wszystkich tamtejszych problemów. Z dużą dozą pewności można przyjąć, że tych przyszłych też. Jedyny plus jest taki, że będziemy mieli na cały proces więcej czasu niż Sączersi, bo ekstraklasowe terminy nie będą nas gonić. Jak ten czas wykorzystamy zależy już tylko od nas samych i tego czy tych kilka osób będzie w stanie unieść się ponad swoje ambicje, interesy i urazy.


Góra
   
 
 Temat postu: Re: STAL MIELEC 1 LIGA
PostWysłany: 23 Maj 2018, 10:59 
Początkujący

Rejestracja: 16 Paź 2013, 09:56
Posty: 248
jaet napisał(a):
W tydzień nikt spółki akcyjnej nie założy.


A dlaczego nie ? Ja wiem, że Ty znasz się na wszystkim, jak modna była ręczna to sraczki dostawałeś na SF.
No więc informuje Cię, że z dniem zawarcia statutu powstaje SA w organizacji. Statut można przygotować w dwa dni. Co prawda SA w organizacji nie ma osobowości prawnej, ale jej działalność w praktyce nie jest niczym ograniczona.
Potem jest czas na resztę. Całe 6 miesięcy.
Co do ew. prezesa SA - z tym Klimkiem to chyba żart, prawda ? Bo niby z którym ew. akcjonariuszem (Klub/Miasto/PGE) jest on związany ?
A co do odejść zawodników - no to chyba jest normalna sytuacja, że najlepsi odchodzą do wyższej ligi, potem do jeszcze lepszych lig. Nie ma co płakać, tylko rozsądnie uzupełnić skład.
Ja tylko chciałbym, żeby Smółka zabrał sobie Przystalskiego i Grodzickiego.


Góra
   
 
 Temat postu: Re: STAL MIELEC 1 LIGA
PostWysłany: 23 Maj 2018, 11:39 
Zaawansowany

Rejestracja: 25 Lis 2013, 13:33
Posty: 614
S5 napisał(a):
jaet napisał(a):
W tydzień nikt spółki akcyjnej nie założy.


A dlaczego nie ? Ja wiem, że Ty znasz się na wszystkim, jak modna była ręczna to sraczki dostawałeś na SF.
No więc informuje Cię, że z dniem zawarcia statutu powstaje SA w organizacji. Statut można przygotować w dwa dni. Co prawda SA w organizacji nie ma osobowości prawnej, ale jej działalność w praktyce nie jest niczym ograniczona.
Potem jest czas na resztę. Całe 6 miesięcy.

Ty mi widzę tą ręczną będziesz wypominał do końca świata i jeden dzień dłużej :lol: Więc informuję, że od zawsze interesowały mnie te dwie dyscypliny i nic się nie zmieniło. Ja tu żadnej sprzeczności nie widzę. Znam wielu takich jak ja i nikt poza Tobą nie ma z tym problemu. A co do reszty, masz oczywiście rację. Natomiast wiesz doskonale, że nie napisanie statutu spółki jest tu problemem. Sporo się dziś wyjaśni, czekamy.


Góra
   
 
 Temat postu: Re: STAL MIELEC 1 LIGA
PostWysłany: 23 Maj 2018, 13:29 
Początkujący

Rejestracja: 16 Paź 2013, 09:56
Posty: 248
jaet napisał(a):
Ty mi widzę tą ręczną będziesz wypominał do końca świata i jeden dzień dłużej :lol: Więc informuję, że od zawsze interesowały mnie te dwie dyscypliny i nic się nie zmieniło. Ja tu żadnej sprzeczności nie widzę. Znam wielu takich jak ja i nikt poza Tobą nie ma z tym problemu. A co do reszty, masz oczywiście rację. Natomiast wiesz doskonale, że nie napisanie statutu spółki jest tu problemem. Sporo się dziś wyjaśni, czekamy.


Bo nic mnie tak nie wkurwia jak nieustanne sianie defetyzmu (i to dotyczy nie tylko Ciebie, ale wielu na tym forum). Nie da się, nie uda, nie można, koniec itd. Da się, uda się, można - tylko wszyscy muszą mówić jednym głosem.
A odnośnie ręcznej (a także siatkówki kobiet) to jest doskonały przykład jak można rozłożyć klub i zniechęcić kibiców w dwa-trzy lata. Dopóki był ŚP. AW, który miał znajomości, "przebicie", był szanowany to wszystko hulało. Jak po nim przyszedł właściciel kortów z przerośniętym ego i trener/sędzia nie potrafiący sklecić dwóch zdań - ale myśleli, że świat zawojują - to wiesz co się stało i jak szybko to nastąpiło. Gdyby nie te chore licencje, kupowanie miejsca w lidze - to gdzie teraz byłaby ręczna ?
Dlatego trzeba pogonić zakały (jak Hariasz), postawić na tych, którym się chce, zbudować wokół tego stabilny klub. Odejścia zawodników, trenerów - to jest najmniejszy problem, bo tak było, jest i będzie. Ale nie może być tak, że Pan H. ściąga sobie jakiś szrot typu Omar Tall czy jakoś tak i chce, żeby grał, bo być może uda coś się na nim zarobić.
A Stal Mielec jest jedna - dlatego nie można pozwolić, by byle kto szargał nazwę Klubu dla nabijania kasy.


Góra
   
 
 Temat postu: Re: STAL MIELEC 1 LIGA
PostWysłany: 23 Maj 2018, 14:34 
Zaawansowany

Rejestracja: 25 Lis 2013, 13:33
Posty: 614
Nic dodać, nic ująć. Z jednym się tylko nie zgodzę, to forum jeszcze jakoś bardzo przesiąknięte defetyzmem nie jest. Czasami bywa negatywnie, ale zawsze mniej czy bardziej merytorycznie. Co innego 90minut ;).
Ja szczerze wierzę, że się wybronimy z tego kryzysu, tylko tak jak napisałem wcześniej, kilka osób musi schować dumę i ambicje do kieszeni. A Hariasz out w pierwszej kolejności.


Góra
   
 
 Temat postu: Re: STAL MIELEC 1 LIGA
PostWysłany: 23 Maj 2018, 14:36 
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Paź 2016, 16:02
Posty: 552
to nie przypadek ze te dwie a nie inne personalia klubowe wyselekcjonowano do medialnej wypowiedzi opublikowanej dzis na oficjalnej stronie.
nie bójcie sie zabrac glosu dzis wieczorem.


Góra
   
 
 Temat postu: Re: STAL MIELEC 1 LIGA
PostWysłany: 23 Maj 2018, 14:50 
Specjalista

Rejestracja: 31 Sie 2010, 14:46
Posty: 1048
shelby3001 napisał(a):
to nie przypadek ze te dwie a nie inne personalia klubowe wyselekcjonowano do medialnej wypowiedzi opublikowanej dzis na oficjalnej stronie.
nie bójcie sie zabrac glosu dzis wieczorem.


Ostatni w historii i przyszły pierwszy bramkarz ektraklasowej Stali?
Symboliczne.

_________________
STAL Mielec


Góra
   
 
 Temat postu: Re: STAL MIELEC 1 LIGA
PostWysłany: 23 Maj 2018, 16:06 
Uczestnik

Rejestracja: 21 Sie 2010, 01:35
Posty: 371
S5 napisał(a):
Co do ew. prezesa SA - z tym Klimkiem to chyba żart, prawda ? Bo niby z którym ew. akcjonariuszem (Klub/Miasto/PGE) jest on związany ?
.



A musi? Już kiedyś Nestle było sponsorem STALi i dlaczego by teraz nie mógł wejść do S.A ? Odszedł z powodu zaangażowania miasta i walącego się stadionu. Czasy się trochę zmieniły, a gość jest z Mielca, ukończył odpowiednie studia więc ma trochę pojęcia. Poza tym jak był u nas to był porządek w klubie i pojawia się często na meczach


Na zebranie każdy może iść?

_________________
Stal Mielec


Góra
   
 
 Temat postu: Re: STAL MIELEC 1 LIGA
PostWysłany: 23 Maj 2018, 16:43 
Nowicjusz

Rejestracja: 27 Cze 2013, 23:51
Posty: 44
A propos to jakie studia ukonczyl Pan Klimek? :)


Góra
   
 
 Temat postu: Re: STAL MIELEC 1 LIGA
PostWysłany: 23 Maj 2018, 16:46 
Początkujący

Rejestracja: 16 Paź 2013, 09:56
Posty: 248
bronek1939 napisał(a):
S5 napisał(a):
Co do ew. prezesa SA - z tym Klimkiem to chyba żart, prawda ? Bo niby z którym ew. akcjonariuszem (Klub/Miasto/PGE) jest on związany ?
.



A musi? Już kiedyś Nestle było sponsorem STALi i dlaczego by teraz nie mógł wejść do S.A ? Odszedł z powodu zaangażowania miasta i walącego się stadionu. Czasy się trochę zmieniły, a gość jest z Mielca, ukończył odpowiednie studia więc ma trochę pojęcia. Poza tym jak był u nas to był porządek w klubie i pojawia się często na meczach


Na zebranie każdy może iść?


Nie musi. Ale w tej sytuacji Zarząd powinien być ściśle związany z akcjonariuszami.
A jak przychodził na prezesa to stadion się nie walił ?
Na żadnym wyjeździe go nie widziałem. A obecnego prezesa na każdym. I to jest ta różnica.

Każdy może.


Góra
   
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 4306 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 431  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

stat4u