Ostatnia wizyta: Obecny czas: 28 Mar 2024, 11:09


Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Sędziowie
PostWysłany: 07 Lis 2022, 12:05 
Specjalista

Rejestracja: 21 Sie 2010, 09:54
Posty: 840
https://www.laczynaspilka.pl/aktualnosc ... hii-gdansk

Czy przewodniczący Mikulski jakieś wyciągnie konsekwencje wobec całe ekipy nieudaczników co zabrali Stali Punkty w tym meczu?

_________________
Stal Mielec


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Sędziowie
PostWysłany: 07 Lis 2022, 12:26 
Zaawansowany

Rejestracja: 07 Sty 2018, 18:58
Posty: 620
Biorę pytanie na siebie. Nie wyciągnie:D


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Sędziowie
PostWysłany: 07 Lis 2022, 12:41 
Specjalista

Rejestracja: 31 Sie 2010, 14:46
Posty: 1046
Maciek napisał(a):
https://www.laczynaspilka.pl/aktualnosci/sedzia/klip-tygodnia-analizujemy-sytuacje-w-polu-karnym-lechii-gdansk

Czy przewodniczący Mikulski jakieś wyciągnie konsekwencje wobec całe ekipy nieudaczników co zabrali Stali Punkty w tym meczu?


Oczywiście, że te same co zwykle.
Konsekwencji dla Kwiatkowskiego i Małyszka na VAR za mecz z Lechią na pewno takich nie będzie.
Kwiatkowski z ekipą po raz kolejny popełnili błąd w Szczecinie, który skutkował bramką dla Górnika a czemu VAR nie mógł zaradzić i powinien raczej już się zastanawiać gdzie pojechać na urlop a prędzej będzie w rozdaniu na 17. kolejkę.
Ale ciekawa jest historia sędziego Przybyła, który po tym jak zasłużył się nam w meczu z Cracovią regularnie odwiedza niższą ligę i nie ma drugiego takiego ze starej gwardii i ścisłej czołówki ostatnich sezonów ekstraklasy który równie często dostawałby F1ligę.

_________________
STAL Mielec


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Sędziowie
PostWysłany: 07 Lis 2022, 12:54 
Specjalista

Rejestracja: 21 Sie 2010, 09:54
Posty: 840
Jakby dołożyli każdemy po 2 tys kary to myślę ze Var dokładniej by patrzył w te monitory, albo by się nauczyli patrzeć, a główny sam by prosi o pokazanie mu akcji na monitorze.

_________________
Stal Mielec


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Sędziowie
PostWysłany: 07 Lis 2022, 13:17 
Specjalista

Rejestracja: 31 Sie 2010, 14:46
Posty: 1046
Maciek napisał(a):
Jakby dołożyli każdemy po 2 tys kary to myślę ze Var dokładniej by patrzył w te monitory, albo by się nauczyli patrzeć, a główny sam by prosi o pokazanie mu akcji na monitorze.


Lepiej chyba premiować dobre niż karać finansowo za złe. Chyba najbardziej patologiczną sytuacją w całym tym systemie jest schemat działania z którym mamy zbyt często do czynienia a wczorajszy mecz Lecha z Koroną pokazał dobitnie gdy zamiast od razu sprawdzać sytuację gdy z materiału na wozie widać że jest potencjał do zmiany decyzji to sędzia stojąc na środku boiska po zatrzymaniu gry czeka na sygnał z wozu czy może podejść i sprawdzić czy nie. Wg mnie oglądając mecz przed telewizorem jesteśmy w stanie stwierdzić już w 3 sekundy po zajściu, że jest potencjalna sytuacja czy to z ręka czy faulem i od razu byśmy sobie "odwijali" tę akcję żeby zobaczyć co się działo. Jeśli na wozie są takie możliwości dlaczego sędziowie już w pierwszych sekundach po przerwaniu gry nie konsultują decyzji przed monitorem. Podjęta tak decyzja świadczyłaby o tym że podejmuje ją główny po konsultacji na świeżo a nie po naciskach z wozu. Wiem, że to co piszę pewnie stoi w sprzeczności z protokołami itd ale nie pierwszy raz wczoraj oglądając ten hit miałem wrażenie, że sędziowie nie oceniając sytuacji na gorąco dając się przymuszać do określonych decyzji przez ciągle dogadujących piłkarzy oraz pressującą widownię są nieobiektywni i podatni na błędy co jak się okazało miało miejsce w przypadku potencjalnego karnego nr 3 dla Korony.

_________________
STAL Mielec


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Sędziowie
PostWysłany: 07 Lis 2022, 14:04 
Zaawansowany

Rejestracja: 25 Lis 2013, 13:33
Posty: 614
Dla mnie to była taka ewidentna historia z cyklu: jak się nie chciało gwizdnąć, to się nie gwizdnęło. Nie było tu ani cienia racjonalnego wytłumaczenia braku tego karnego. Choć niektórzy się starali :lol:


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Sędziowie
PostWysłany: 07 Lis 2022, 14:10 
Specjalista

Rejestracja: 02 Wrz 2010, 10:19
Posty: 944
Jak to Pan Mikluski pisze z przepisow:

1) Czy zawodnik umyslnie zagral pilke reka ? Odpowiedz brzmi nie i zgodze sie z Panem Mikulskim
2) " Odpowiedź na drugie pytanie brzmi: tak. Ręka obrońcy była ułożona nienaturalnie, w początkowej fazie nawet powyżej linii barku, znacząco poza obrysem ciała. Mając tak ułożona rękę w czasie próby blokowania, napastnik podjął ryzyko – jeśli piłka w nią trafi, to zostanie ukarany."

Pan Mikulski zapewne nie wie jako od wielu lat nie aktywny arbiter ze rekomendacje IFAB/UEFA na ten sezon sugeruja brac pod uwage dystans, sile uderzenia, celowosc oraz nature ruchu ( czy byl to ruch pilki do reki czy reki do pilki ). Pilka poszla po rykoszecie w jego reke ktora de fakto zmierzala w strone ciala / podloza.

"Nie zmieniają tego: bliska odległość i szybkość zagrania piłki. Tym samym brak czasu na reakcję oraz fakt, że początkowo piłka odbiła się od nogi obrońcy. Nie ma to znaczenia dla oceny zdarzenia w przeciwieństwie do przypadku, gdy obrońca (lub jego współpartner) zagrywa piłkę, która następnie trafia w jego rękę."

Pogrubilem te teksty specjalnie jako ze Pan Mikulski cytuje przepisy z sezonu 2021/22 a nie 2022/23

DECYZJA

"Twierdząca odpowiedź na drugie pytanie oznacza, że w analizowanej sytuacji sędzia powinien podyktować rzut karny bez zastosowania kary indywidualnej (ta miałaby zasadność, gdyby obrońca blokował strzał a piłka zmierzała w kierunku bramki)."

Kolejny wg. mnie blad w interpretacji przepisow. Jezeli karny bylby odgwizdany to nalezala by sie zolta kartka za przerwanie kozystnej akcji natomiast to co pisze Pan Mikulski o pilce zmierzajacej w kierunku bramki to nalezy interpretowac jako pozbawienie bramki lub realnej szansy na zdobycie bramki (DOGSO) ktore jest karane czerwona kartka

Rozumiem ze jest przewodniczacym i ze kiedys byl arbitrem ale w tym momencie jest juz tylko dzialaczem i jak widac nie czyta na bierzaco zmian w przepisach
Dyrektorzy firm na strefie tez nie maja pojecia co ich pracownicy na liniach robia i tak jest i tutaj

Owszem mozna identyfikowac te przepisy na 2 sposoby jako ze przepisy nie definiuja w tej sytuacji "rykoszetu". W obie strony mozna obronic ta decyzje. Jedyne czego oczekuje to zeby konsekwentnie takie zagrania NIE byly karane karnym. Zakladam ze arbitrzy wlasnie przyjeli interpretacje i wytyczne IFAB/UEFA. Czy to jest blad ?
Nie. Przepisy tego nie definiuja ale definiuja ze w przypadku decyzji ktore nie sa opisane w przepisach decyzja arbitra jest ostateczna. Nie widzialem osobiscie zadnej innej sytuacji kiedy w tym sezonie ktos dostal w reke po podobnym rykoszecie. Osobiscie wolalbym zebysmy dostali tego karnego jako kibic no ale co zrobic...

Jezeli to jest blad to czy powinni poniesc kare? Zapewnie taka sama jak Hamulic za nie strzelenie karnego...2 tys zl kary za blad ? Akurat by wyszlo ze by do tego meczu arbiter musial doplacic bo delegacja na ESA wynosi cos kolo 1600 zl i to arbitra glownego. VAR-owiec ma chyba polowe z tego
Kilka takich bledow i nie bedzie mial kto gwizdac przy takich karach

Do jaet
Calkowicie mylisz to co chce przekazac w swoich postach. Nie zamierzam Cie do niczego przekonywac - nie mam w tym zadnego celu. Niektorzy czytaja interpretacje przepisow i ma to dla nich wiekszy badz mniejszy sens - jak dla Ciebie to zadnego ale to mnie akurat nie dziwi


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Sędziowie
PostWysłany: 07 Lis 2022, 14:49 
Specjalista

Rejestracja: 21 Sie 2010, 09:54
Posty: 840
Tylko sędziowie maja Var i mogą naprawić błąd,a Hamulic juz nie.
W hiszpańskiej lidze zawodnik miał mniej czasu na reakcje jak mu się odbiła od klatki piersiowej i dostał w łokieć i karny był i decyzja prawidłowa.

Największy problem to zagmatwane przepisy, bo 10 sędziów by to oglądało i każdy by mógł zinterpretować inaczej i każdy by miął racje.

_________________
Stal Mielec


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Sędziowie
PostWysłany: 07 Lis 2022, 14:55 
Specjalista

Rejestracja: 02 Wrz 2010, 10:19
Posty: 944
Maciek

VAR mial podobna interpretacje jak IFAB/UEFA wiec wg. nich nie popelniono bledu
Calkowicie sie zgodze ze przepisy sa bardzo zagmatwane i zle sie je czyta
Pozostawiaja duze pole na interpretacje tych przepisow przez co typowy kibic nie ma pojecia co sie dzieje
Powiem lepiej...nawet ktos kto zna przepisy moze miec czasami problem zeby je rozczytac w danej sytuacji...


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Sędziowie
PostWysłany: 07 Lis 2022, 15:53 
Zaawansowany

Rejestracja: 25 Lis 2013, 13:33
Posty: 614
KidMaN napisał(a):
Do jaet
Calkowicie mylisz to co chce przekazac w swoich postach. Nie zamierzam Cie do niczego przekonywac - nie mam w tym zadnego celu. Niektorzy czytaja interpretacje przepisow i ma to dla nich wiekszy badz mniejszy sens - jak dla Ciebie to zadnego ale to mnie akurat nie dziwi

Ale ja akurat wcale nie Ciebie miałem na myśli, tylko ekspertów z Ligi + :lol: :lol: :lol:
Natomiast co do "interpretacji", to jeżeli dwóch sędziów na podstawie tych samych przepisów potrafi podjąć dwie diametralnie różne decyzje wobec bliźniaczych sytuacji, to uwierz że moja wiara w ich sens lub tego sensu brak jest tu najmniejszym problemem.


Góra
   
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

stat4u